1% dla Bałtyku

To jest SZANTA nie o wantach
Nie o statkach i żeglarzach
Lecz o naszym pięknym morzu
O piaszczystych plażach.

Niby wszyscy tacy mądrzy
Rozumiemy prawa świata
A na plażach nad Bałtykiem
Wiatr śmieci zamiata.

Hej-ho! Zmieniamy wszystko!
KTO KOCHA MORZE, NIECH POMOŻE!
Jeden procent dla Fundacji przyłącz się do akcji!

Bałtyk: morze problemów!

Bałtyk to wyjątkowy ekosystem narażony na silną presję związaną z działalnością człowieka. Zmiany klimatu, eutrofizacja, zanieczyszczenia plastikiem, sieci widma, niedopałki papierosów, nadmierne połowy, wraki z paliwem, broń chemiczna - te i wiele innych problemów zagraża dziś Bałtykowi.

99,7% powierzchni Polski leży w zlewni Bałtyku, a mieszkańcy Polski stanowią aż 45% wszystkich mieszkańców zlewni. Oznacza to, że każdy z nas niezależnie od tego, czy mieszka w Gdańsku, w Warszawie, w Krakowie, czy we Wrocławiu, ma wpływ na stan naszego morza i może przyczynić się do jego ochrony.

Tylko działanie nas wszystkich może zmienić fatalny stan ekologiczny Bałtyku. Musimy działać RAZEM i TERAZ  aby zachować Bałtyk dla nas, naszych dzieci i wnuków.

Spot w reżyserii: Krystian Bielatowicz
-------------------------------------------------------------
Ogromne podziękowania za bezinteresowne wsparcie przy produkcji spotu oraz za wiarę w nasze działania ślemy do wszystkich zaangażowanych:
- Waldka Wnorowskiego z Centrum Nurkowego TRYTON za zagranie i zaśpiewanie szanty,
- Wojtka Jechny z Bałtyckiej Bazy Nurkowej za kapitanowanie i udostępnienie Litorala ,
- oraz do Miro Charkota za koncepcję i piękną dedykowaną grafikę!

#RazemDlaBałtyku
#KtoKochaMorzeNiechPomoże

Przekaż 1% podatku
Fundacji MARE na ochronę bałtyku!

KRS: 0000594977

W MARE wierzymy, że nasze działania przyczynią się do uratowania Bałtyku i poprawy jego stanu ekologicznego. Nie dokonamy tego sami!  Twoja pomoc jest niezbędna.

Przecież chodzi o TWÓJ i NASZ BAŁTYK!
KTO KOCHA MORZE NIECH POMOŻE!

1% podatku przekazany Fundacji MARE to możliwość realizacji kolejnych projektów i działań edukacyjnych, których celem jest ochrona Bałtyku.

Fundacja MARE jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, której działania skupiają się wyłącznie na ochronie ekosystemów morskich, ze szczególnym naciskiem na ochronę ekosystemu naszego rodzimego Morza Bałtyckiego.

Chronimy Bałtyk dla Ciebie.

Prosimy, pomóż nam. Przekaż 1% podatku Fundacji MARE.
KRS: 0000594977

Jak rozliczyć PIT w 2021 roku?

Jeżeli korzystasz z gotowej deklaracji podatkowej przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, PAMIĘTAJ, że w Twoim rozliczeniu (PIT 2020) uwzględniona została Organizacja Pożytku Publicznego (OPP)  wskazana w deklaracji za rok 2019.

Jeśli chcesz przekazać 1% podatku innej OPP, wymagana jest modyfikacja deklaracji (PIT)
w usłudze "Twój e-PIT" lub samodzielne złożenie deklaracji podatkowej
np. poprzez e-Deklaracje. Pamiętaj o MARE!